Bohaterowie

Akcja "Dobrej Duszy" dzieje się w królestwie Mizurii, konkretniej w jego stolicy, Ordis, którego królem jest GAVIUS. W trakcie akcji król ma około 80 lat. Jest człowiekiem, który obdarzył się nieśmiertelnością w wieku 40 lat, dlatego wygląda właśnie na tyle. Jego żona, królowa Darienna nie żyje od dwudziestu lat. Jej śmierć zbiegła się w czasie z porodem Anirona, ich najmłodszego syna i wielu uważa, że przyczyną jej zgonu były komplikacje związane z porodem. Gavius jest czarodziejem, a jego żywiołem jest ogień. W młodości miał romans z Harą Abraccius. Królewska para ma troje dzieci:
- TOTAMON - 28 lat
- HIVARRA - 25 lat
- ANIRON - 20 lat
Żywioł Ognia jest czczony w Mizurii jako najsilniejszy i doczekał się własnej świątyni, której arcykapłanką jest VAERIA. GAVIUS nie był zbyt przychylny powstawaniu w swoim państwie jakiejkolwiek religii, gdyż uważa to za bezsens, bo panuje w Mizurii przekonanie, że to właśnie on jest stwórcą świata, lecz jako czarodziej ognia musiał się zgodzić, bo mogłoby to wywołać liczne sprzeciwy. VAERIA mieszka w świątyni znajdującej się w pałacu. Do jej zadań należy podtrzymywanie wiecznego ognia i wygłaszanie proroctw odnośnie przyszłych wydarzeń. Zebrała wokół siebie grupkę popleczników i fanatycznych wyznawców. Jest czarodziejką, a jej żywiołem jest ogień. Podczas akcji historii, ma 42 lata. Ma czerwone włosy i oczy.

Główną bohaterką mojej opowieści jest MARLINE ABRACCIUS. Ma ona 21 lat, szare oczy i niebieskie włosy. Jest córką HARY i FERNA ABRACCIUSÓW. Jej matka odrzuciła oświadczyny króla wiele lat temu. Przyjaźni się z elfką ELANE, kiedyś była towarzyszką zabaw księżnej HIVARRY Jest dobra i łatwowierna. 

Dzieci GAVIUSA, to TOTAMON, HIVARRA i ANIRON.
Totamon jest najstarszy, ma 28 lat - jest czarodziejem, człowiekiem śmiertelnym, jego żywiołem jesy woda. Ma granatowe oczy i białe włosy. Jest bardzo pewny siebie, dziecinny, chamski, wyniosły i nieczuły
Hivarra jest córką Gaviusa, ma 25 lat, jest czarodziejką, człowiekiem, ojciec uczynił ją nieśmiertelną, jej żywiołem jest woda, lecz sama siebie nazywa Lodową Panią, gdyż korzysta głównie z wody zamrożonej. Ma biało-błękitne włosy i srebrzyste oczy. Jest bezduszna i bezwzględna. 
Najmłodszy syn Gaviusa to Aniron. Ma on 20 lat, jest czarodziejem, człowiekiem śmiertelnym a jego żywiołem jest ziemia. Jego narodziny zbiegły się w czasie ze śmiercią jego matki. Jest wyrozumiały i uczynny. 

Kolejną rodziną, która pojawia się opowieści są siostry: KARIA, ELANE i SARIEL. Są one córkami Alaniel i Revona, chociaż ich rodzice nie występują bezpośrednio w historii, jedynie we wspomnieniach bohaterów. Wszystkie siostry są elfami i czarodziejkami.
Karia ma 26 lat, blond włosy i niebieskie oczy. Jej żywiołem jest powietrze. Karia ma wielkie mniemanie o sobie, jest powierzchowna i wredna.
Elane ma 25 lat, czarne włosy i granatowe oczy. Jej żywiołem jest powietrze. Elane jest powierzchowna, bywa okrutna i dąży do celu po trupach, ale potrafi być miła dla innych. 
Sariel to najmłodsza z sióstr, ma 22 lata, czarne włosy i czerwone oczy. Jej żywiołem jest ogień. Sariel jest z natury buntowniczką chociaż w głębi duszy jest dobra i ukrywa swoją łagodną naturę. Bywa wredna.

Następną rodziną, której członkowie są bohaterami powieści, jest rodzina ORELL: MARRO I RUBEN, synowie KASTORA I RITY. Są oni ludźmi i szczycą się wysoką pozycją w mieście, gdyż Kastor należy do Rady Czarodziejów. Marro ma 18 lat i jest ukochanym Sariel. Ruben ma 14 lat.

W opowieści "Dobra Dusza" pojawia się kilka wątków miłosnych. Pierwszym z nich jest wątek Marro i Sariel, który jest wspomniany już w prologu. Drugi - między Totamonem i Elane zawiązuj się już w pierwszym rozdziale.

Kwestią, która wymaga pewnego zastanowienia się, jest problem czasu i przestrzeni w powieści. Z wypowiedzi bohaterów wynika, że świat, w którym dzieje się akcja jest młody - powstał dopiero co niedawno, stworzony przez jego króla - czarodzieja. Ludzie myślą, że poza ich miastem na świecie nie ma nic innego, jednak mapa, którą opublikowałem pokazuje zupełnie co innego - widać na niej różne inne kontynenty i miasta. Chcę zwrócić uwagę, że nie jest to mój błąd - wszystko zaplanowałem, lecz ta kwestia wyjaśni się później. Na razie mogę tylko powiedzieć tyle, że bohaterowie, którzy wypowiadali się na temat swojego świata rzeczywiście wierzą w swoje słowa. Myślą, że tak jest, lecz niekoniecznie muszą mieć rację.

Rada Mizurii

Obok króla Gaviusa, w Mizurii ważną rolę sprawuje rada, której przewodniczącą jest Alaniel Demagasper, matka Elane, Karii i Sariel. Oprócz Alaniel, w radzie zasiada 6 osób: 
 1. Kastor Orell
 2. Ronin Fratelli
 3. Magnus Akk
 4. Diego Zamucher
 5. Trinina Jackott
 6. Angeriana Hogerrat

4 komentarze:

 1. Drobna pomyłka: *tę
  Trudne do zapamiętania imiona, nazwy i fakty, ale jak wciągnę się w powieść, obudzona o północy wyrecytuję je od tyłu.
  Urzekło mnie imię Karia.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy polubisz ja także z charakteru :D

   Usuń
 2. Ostatnio mam małą obsesję na punkcie anime i dlatego gdy czytałam opisy wyglądów postaci pomyślałam, że gdybyś kiedyś chciał zobrazować ich wygląd możesz wykorzystać wyglądy postaci z anime.
  (Dawno mi się nie zdarzyło używać w zdaniu tylu powtórzeń, brzmi to strasznie, ale mam wierzę, że zrozumiałeś ^^ )

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam nową czytelniczkę!
  Rysować nie potrafię, ale jakby ktoś chciał się podjąć tego trudu, to anime pasuje jak najbardziej.
  (Omg, w czasach, kiedy byłem antyfanem anime (tak, były takie czasy) to nigdy bym nie przypuszczał, że z mojej historii może powstać anime :D)

  OdpowiedzUsuń