Mapa


SŁUCHAJTA LUDZISKA! Jak klikniecie mapę prawym przyciskiem myszy, otworzycie w nowej karcie i powiększycie, to rozmiary będą idealne!

Chciałem wstawić mapę w oryginalnym rozmiarze, ale byłaby kilkakrotnie większa i nie mieściłaby się na blogu, więc póki co, musicie się zadowolić tą. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to cud plastyki i kartografii - nie znam się ani na jednym ani na drugim. Mapa wygląda skromnie i ubogo, ale będę ją jeszcze uzupełniał w miarę postępu pisania.

Coś mi się wydaje, że mogę wywołać niemałe poruszenie tą mapą. Przecież w pierwszym rozdziale już wspomniałem, że świat, w którym dzieje się akcja jest młody, że znajduje się w nim tylko jedno miasto, a tymczasem mapa przedstawia ich więcej. Otóż, drogi czytelniku, Marline Abraccius, która powiedziała swoją prawdę na temat świata miała rację, a przynajmniej tak się jej wydawało. Bohaterowie nie wiedzą wszystkiego, a że akcja dzieje się (na razie) w tym jednym, konkretnym kraju, Mizurii (mam nadzieję, że wszyscy ją dostrzegają na mapie), jeszcze bardziej konkretnie, w mieście Ordis (tu już gorzej z dostrzeganiem, bo ledwo widać ten napis, no ale nie mogę dać większego obrazka...

Zwrócę jeszcze uwagę na umiejscowienie tej mapy w czasie powieści. Niektórych z lokacji widocznych na mapie jeszcze nie ma - wynika to z tego, że mapa jest jedna, a czas w powieści płynie i po prostu niektóre miasta zostaną założone w przyszłości, bo akcja będzie się toczyła przez kolejne dziesięciolecia i na pewno dużo się jeszcze zmieni.

4 komentarze:

 1. Całkiem ładnie rozrysowane :) Muszę się wziąć za czytanie :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Dużo dla mnie znaczą Twoje słowa, zwłaszcza, że ja nie umiem rysować! :D
   W sumie mapa nie jest na razie potrzebna, bo akcja dzieje się w jednym miejscu, ale wkrótce się przyda xD

   Usuń
  2. Jeśli nie umiesz rysować, to tym bardziej należy Ci się pochwała :). Wyszło schludnie, czytelnie. Tak, jak być powinno.

   Usuń
 2. Świetny pomysł z mapą!
  I bardzo fajnie Ci wyszła :D
  W moim opowiadaniu bardziej przypadł się zwiastun, gdyż akcja dzieje się bardziej w jednym mieście, w paru budynkach.
  Jednak u Ciebie mapa jest jak najbardziej na plus! :)

  OdpowiedzUsuń